Objavljeno vijesti danas: 122
HNL 32. KOLO

Lokomotiva srušila Rijeku! (3:1) Šotiček zabio u posljednjim minutama za potpuni poraz gostiju

NK Lokomotiva i HNK Rijeka sastali se u 32. kolu SuperSport HNL-a
1/36
28.04.2024.
u 21:20

Utakmica u Kranjčevićevoj ulici bila je važna za obje momčadi. Rijeka je ovim porazom pretrpjela težak udarac u borbi za naslov s Dinamom. Lokomotiva s druge strane nastavila utrku s Osijekom za plasman na europske utakmice iduće sezone

Rijeka i Lokomotiva susreli su se u utakmici 32. kola Hrvatske nogometne lige. Dinamo je pobjedom nad Varaždinom ponovo preskočio momčad Željka Sopića za jedan bod. Lokomotiva je ponovo pokazala koliko je opasna i s tri gola uzela tri boda. Rijeka nakon teškog poraza u derbi sezone protiv Dinama ulazi kao drugoplasirana momčad prvenstva. Komentar utakmice možete pročitati OVDJE.

LOKOMOTIVA - RIJEKA 2:1

1/36

Prijenos uživo

90' + 7 - Utakmica je gotova!

90' + 5 - Šotićek zabija iz kontre! Rijeka je pala na Kranjčevićevoj!

90' + 4 - Fetai je zabio, ali VAR ponovo kaže da je bio u zaleđu. Rijeka je umalo izgubila i posljednju nadu.

90' + 3 - Galešić snažno puca, no pogađa ravno u domaćeg vratara. Lokomotiva je otišla u kontru, ali zicer Canjuge brani Laborvić. Šotićek je potom promašio čitav gol.

90' - Još pet minuta nade za Rijeku. Lokomotiva sve bliže novoj velikoj pobjedi! Canjuga je zamijenio Mudražiju koji odlazi uz glasan pljesak s tribina.

85' - Bogojević puca s lijeve strane, ali nije lopta odlazi daleko od gola.

81' - Ozlijeđeni Leovac izlazi, a umjesto njega u igri je Vranjković. Umjesto Kastratija ulazi Fetai. Bogojević je ušao umjesto Fruka.

74' - Pjaca je bio najviši u skoku na ubačaja, ali udarcu je nedostajalo snage. Čavlina nije imao problema kod obrane ovog pokušaja.

71' - Žuti kartoni za Smolčića i Jankovića.

67' - Obregon je zabio za 2:1! Nakon ubačaja Smolčića u šesnaesterac Jorge Obregon iz okreta pogađa i vraća Rijeku u igru.

61' - Igra je zaustavljena zbog baklji koje su uletjele na teren.

58' - Velika prilika Rijeke! Nakon što Bubanja nije dobro očistio loptu Pjaca je zapucao s lijeve strane. Lopta je otišla pokraj gola.

57' - Ivanović izlazi, a Janković ulazi.

53' - Goričan je zapucao s 20-ak metara, ali lopta ide ravno u Labrovića.

52' - Obregon čini prekršaj u kaznenom prostoru Lokomotive. Gostima propada još jedna akcija.

47' - Lokomotiva je snažno krenula u drugo poluvrijeme. Šotiček je pucao u blok i izborio novi korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sopić je napravio tri izmjene. Izašli su Radeljić, Marić i Selahi, a ušli Mitrović, Obregon i Pašalić.

VIDEO Dinamovi igrači sudjelovali na pub kvizu o Dinamu

45' + 2 - Gotovo je poluvrijeme! Lokomotiva vodi nakon nekoliko sjajnih akcija. Riječani mogu biti sretni što rezultat nije bio i gori po njih.

45' - Igrat će se dvije minute nadoknade.

43' - Šotiček zabija i drugi gol Lokomotive! Domaća je momčad pokrenula kontru, a Riječani su nekako izbacili u korner. Priliku su sjajno iskoristili domaći. Goričan je ubacio, Smakaj pucao, a Marin Šotiček je loptu skrenuo u gol.

42'
Opet kontra Lokomotive, panično se Rijeka obranila. Korner za domaćine...

40' - Lokomotiva je pokrenula dobar napad, ali Radeljić ruši Mudražiju. Sudac Kolarić pustio je igru, ali domaća klupa protestira.

37' - Robert Mudražija zabija za vodstvo Lokomotive! Na odbijanac nakon Leovčevog ubačaja najbolje je reagirao domaći veznjak i zabio za slavlje na Kranjčevićevoj!

36' - Žuti karton za Radeljića zbog prekršaja na Mudražiji.

34' - Mudražija je napravio prekršaj i zaradio žuti karton. Rijeka je imala slobodan udarac s 20-ak metara, ali nije stvorila bitniju opasnost.

30' - Nešto smirenijih desetak minuta. Rijeka ima posjed lopte, dok Lokomotiva čeka prilike iz kontri.

21' - Rijeka je pokrenula kontru, ali Bubanja radi prekršaj i zaustavlja akciju. Ipak, dobio je prvi žuti na utakmici.

18' - Muražija je nakon ubačaja pred gostujući gol uspio pogoditi mrežu Rijeke. Ipak, suci su odlučili da je bio u zaleđu! Odahnuli su Riječani. Rezultat ostaje 0:0.

9' - Napada i Lokomotiva. Mudražija je upacio u peterac, ali nije bilo njegovih suigrača. Korner za domaćina.

6' - Nastala je velika gužva u kaznenom prostoru Lokomotive, ali Bubanja je uspio blokirati udarac Ivanovića.

4' - Pokušava i Fruk, ali lopta odlazi preko gola.

3' -  Rijeka se odmah dala u napada. Ivanović je ušao u kazneni prostor, ali njegov udarac završava u vanjskoj strani mreže.

1' - Utakmica je počela! Na stadionu u Kranjčevićevoj su predstavnici Dinama. Predsjednik Velimir Zajec u društvu je Marka Marića i Sergeja Jakirovića.

Sastavi

Lokomotiva: Čavlina - Bartolec, Bubanja, Mersinaj, Leovac - Marić, Smakaj - Šotiček, Mudražija, Goričan - Kastrati

Rijeka: Labrović - Smolčić, Radeljić, Galešić, Goda - Selahi - Ivanović, Hodža, Fruk, Pjaca - Marić

1/13

"Važna utakmica njima, a mi smatramo da je nama još važnija da ostanemo s Osijekom u borbi za tu Europu, da praktički napravimo razmak i od šeste pozicije. Rijeka je pretendent za prvo mjesto, naravno da i oni dolaze s ambicijom da se vrate kući s tri boda, a tako isto i mi očekujemo", rekao je Silvijo Čabraja. Više pročitajte OVDJE.

Televizijski prijenos utakmice Rijeke i Lokomotive možete pratiti uživo na kanalu MAXSport 1.